A mai bejegyzésben 100 évvel ezelőtti újságcikkeket ismertetek. (A sorozat előző része ide kattintva olvasható.)
Az alábbi bűnügyi hír a Szombathelyi Ujság című lap 1917. szeptember 27-i számának 4. oldalán jelent meg:
A mai bejegyzésben 100 évvel ezelőtti újságcikkeket ismertetek. (A sorozat előző része ide kattintva olvasható.)
Az alábbi bűnügyi hír a Szombathelyi Ujság című lap 1917. szeptember 27-i számának 4. oldalán jelent meg:
A mai bejegyzésben 3 újságcikket teszek közzé 1942 szeptemberének végéről. (A "75 éve történt" sorozat előző része ide kattintva olvasható.)
Az alábbi beharangozót a Vasvármegye című lap 1942. szeptember 20-i számának 11. oldalán találjuk:
Két nappal később a lap 8. oldalán megjelent alábbi hirdetményben is említik a korabeli 2 községet:
Korábban már bemutattam a községi termelőszövetkezet helyzetét 1960-ban, 1961-ben, 1962-ben, 1963-ban és 1964-ben. Most nézzük meg az 1965-ös állapotot!
Ebben a bejegyzésben 75 éve történt eseményeket idézek fel - korabeli újságcikkek segítségével. (A sorozat előző része ide kattintva olvasható.)
Először egy bűnügyi témájú tudósítást olvashatunk a Vasvármegye című lap 1942. szeptember 12-i számának 2. oldaláról:
A szeptember 15-ei lapszám 7. oldalán az alábbi cikkben pedig Rábamolnári szerepelt:
A mai bejegyzésben az utolsó csoportját teszem közzé azoknak a képeknek, melyeket Kiss Ervinnétől (szül. Kovács Márta) kaptam. Márti néninek ezúton is köszönöm a képeket!
Az első kép egy téesz-zárszámadás során készült, 1969-70-71 körül, a kultúrház udvarán. A kultúrházban volt a gyűlés, és a szomszédban, Márti néni szüleinek házánál főztek, onnan hordták át az ételt. A képen a a tálalók és a néptánccsoport fiú tagjai, jobbról balra: Sipos Antal, Sipos ...(?), Varga Károly, Timár György, Piri József, Nagy Béla, Pápai Béla vagy György, elöl Varga Csaba. Az asszonyok pedig jobbról Böröcz Imréné, Kovács Antalné, Greffer Györgyné és takarásban még valaki.
A mai bejegyzésben 3 db újságcikket ismertetek 1917 őszéről, mindet a Vasvármegye című lapból. (A sorozat előző része ide kattintva olvasható.)
Az első az 1917. szeptember 4-i lapszámban olvasható (3. oldal), ahol bűnügyi rövidhíreket közöltek:
A számunkra érdekes következő cikk a Vasvármegye szeptember 12-i számának 8. oldalán olvasható:
A helyi evangélikusokról már többször írtam. Ezúttal szintén velük kapcsolatban ismertetek egy újságcikket, ami a Harangszó című folyóirat 1925.szeptember 27-i számának 310. oldalán jelent meg. Így szól:
A plébánia irattárában megtalálható az a helyszínrajz, ami 1970-ben készült, és rajta a bontásra váró régi plébániaépület és környéke látható. A mai bejegyzésben ezt a dokumentumot mutatom be.
A térképes (alaprajzi) rész így néz ki:
Fent láthatjuk tehát a régi paplak épületét, a kultúrházzal (itt: mozi) egybeépülve, a plébánia melléképületeit, a jobb alsó sarokban a tanács és a posta épületét, balra pedig egy magánházat.
Az irat bal felső sarkában ezek az információk olvashatók:
A mai bejegyzésben folytatom a Kiss Ervinné szül. Kovács Mártától kapott képek bemutatását. Ezúttal régi iskolai csoportképek következnek. Márti néninek ezúton is köszönöm a fotókat!
Először lássuk az 1962-63-as tanév 1-2. osztályos diákjainak csoportképét:
Az ülő sor balról jobbra: Békefi Ilona, Babós Edit, Kiss Béla, Kozma Éva, Gazdag Károly, Nagy Lászlóné tanító, Németh (?) Margit, Szabó Gyula, Horváth Anna, Szalai Péter, Kiss Erzsébet
Mögöttük állnak, jobbról balra: Kranczl Imre, Csejtey Erzsébet, Németh Sándor, Kovács Ágota, Babós László, Kozma Judit, Varga Károly, Szele Emília
Hátsó sor, balról jobbra: Varga Julianna, Kovács István, Sipos Antal, Molnár Zoltán (?), Kovács Lajos, Herczeg Piroska, Cser József, Major József, Szalai István, Kiss Edit.
Most lássuk ugyanezeknek a tanulóknak a 3-4. osztályos csoportképét az 1964-65-ös tanévből: